Tipsport Czech Ladies Open
Tipsport Czech Ladies Open

Tipsport Czech Ladies Open 2022

Pozornost ženského evropského golfu se soustředila na středočeský Beroun, kde se konal čtvrtý ročník Tipsport Czech Ladies Open. Tato sportovní událost byla tak skvělá zejména proto, že v TOP 10 byly čtyři české golfistky. Jana Melichová a Klára Spilková dokonce dosáhly vítězných pozic.

Je to poprvé v historii, kdy tuzemský golfista vyhrál nejvyšší evropskou sérii na české půdě. Senzační amatérka Jana Melichová se radovala z dosaženého titulu, druhé místo obsadila Klára Spilková. Před posledním kolem byl stav v Royal Beroun Golf Club jasný, do boje o titul se zapojí Jana Melichová a Klára Spilková, ostatní české hráčky se budou snažit udržet dosavadní pozice. Pevné nervy prokázala právě Melichová – celou trať úspěšně absolvovala bez problémů.

Závěr utkání byl však dramatičtější, než se zdálo. Pozdější vítězka shodila tři rány mezi 12. a 14. jamkou. Na sedmnáctce však znovu zabodovala a ve finálové osmnáctce předčila i své následovníky, Kláru Spilkovou a Dánku Nicole Broch Estrup.

Šampionka Tipsport Czech Ladies Open Jana Melichová skočila nakonec po možnosti přejít do profesionálního týmu.

About Frantisek Honsa

Většinu svého volného času trávím na greenu. Je to možnost užít si skvělou zábavu a ještě při ní narazit na zajímavé lidi. Pokud potřebujete parťáky pro hru, neváhejte se mi ozvat a jistě něco vymyslíme.

Check Also

Jack Nicklaus

Jack Nicklaus se stal čestným občanem St. Andrews

Zatímco většina lidí o St. Andrews ještě neslyšela, zapálení golfisté velmi dobře vědí, že jde o skotské město považované za domov golfu. Jack Nicklaus patří mezi nejslavnější golfisty a je třetím nejúspěšnějším golfistou všech dob. Známý je pod přezdívkou Zlatý medvěd (Golen bear). V St. Andrews vyhrál dva ze svých tří titulů Open Championship.